Spor

11 ilde yıkımlara yol açan deprem nedeniyle ligden çekilen Gaziantep FK, 2023/24 sezonunda lige devam etmek için resmi başvurusunu yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada, ” Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 sezonunda devam etmek adına resmi başvurusunu gerçekleştirdi.” ifadelerine yer verildi.

[ad_1]

11 ilde meydana gelen ve büyük yıkımlara yol açan deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Gaziantep Fk, gelecek sezon için başvurusunu yaptı.

Gaziantep Fk‘dan yapılan açıklamada, “Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonuna şehrimizde yaşanan ve 11 ilin etkilediği deprem felaketinin ardından çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 sezonunda devam etmek adına resmi başvurusunu gerçekleştirdi.” denildi.

Başvuru yaptılar bile! Depremin yıkımı yaşattığı kulüp, Süper Lig'e geri dönüyor

İşte Gaziantep FK’nın yapmış olduğu açıklama;

“Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonuna şehrimizde yaşanan ve onbir ilin etkilediği deprem felaketinin ardından çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 sezonunda devam etmek adına resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

Altyapımızı ziyaret etmek amacıyla tesislerimize gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve Süper Lig Kulüpleri Sorumlusu Sayın Müslüm Özmen bu ziyarette Başkanımız Memik Yılmaz ve Teknik Sorumlumuz Erdal Güneş ile de bir araya geldi.

Kulübümüze yapmış oldukları ziyaretten dolayı Başkanımız Memik Yılmaz, Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen’e teşekkürlerini ileterek; “Ülkemiz ve şehrimiz oldukça zor günlerden geçti. Asrın felaketi olarak adlandırılan bu süreç bizleri de derinden etkiledi. Ancak üzerimizdeki sorumluluk gereği çalışmalarımızı ve planlamamızı uygulamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda sizlerin ziyareti bizler için çok önemli. Yeni sezonda yeniden Süper Lig’de mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Umut ediyorum ki; bir daha böylesi üzücü olaylar yaşanmaz ve güzel yarınları hep birlikte yaşarız. Tekrar Sayın Başkanım Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen nezdinde tüm federasyonumuza teşekkür ederim” dedi.

Başvuru yaptılar bile! Depremin yıkımı yaşattığı kulüp, Süper Lig'e geri dönüyor

Kulübümüzün 2022-2023 sezonunda ligden çekilmesinin ardından yeni sezonda Süper Lig’de devam etmesi üzerine resmi başvuru da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletildi. Konuyla ilgili olarak Federasyon Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi’de yapılan başvurular sonucunda yasal prosedürlerin bir an önce yerine getirileceğini belirterek, başarı dileklerinde bulundu.”

Deprem Araştırma Enstitüsü Gaziantep FK Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu