Akıllı telefonlar için ekran koruyucu uyarısı

Tamirciler, Akıllı telefonlarda kullanılan ekran koruyucuların darbeye karşı ekran kırılmasını tamamen engelleyemeyeceğini söylüyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının kâbusu olan ekran kırılması, kalitesine göre ciddi miktarda maddi zararlara sebep olabiliyor.

Ekran kırılması riskini en aza indirmek isteyenler ekran koruyucu kullanmayı tercih ediyor. Ancak bu yöntem, her zaman işe yaramıyor ve üstelik oldukça maliyetli.

Telefonunu sıkça düşüren kullanıcılar, fiyatları 50 TL ile 200 TL arasında değişen ekran koruyucuların en kalitelilerini tercih ediyor.

En iyi koruma düşürmemek

İHA’da yer alan habere göre, üst düzey kalitede olan ekran koruyucuların dahi ekranı tamamen koruyamadığının altını çizen telefoncular, en etkili tedbirin öncelikle telefonları yere düşürmemek olduğunu söylüyor.

telefon

Piyasada kırılmaz cam olarak bilinen ürünlerin ekran kırılmasını engelleyemeyeceğini belirten telefon tamircisi Korkmaz Sönmez, “İlk önce söylediğimiz şey, ‘kırılmaz’ diye bir şey yok. Piyasada kırılmaz cam olarak bilinen ürünler aslında sadece ekran koruyucu.

Telefonlarda kırılmaz cam diye bir şey olamaz, çünkü şu anda Türkiye’de kullanılan bir telefonun ortalama ekran fiyatı 2-3 bin lira.

Ekran koruyucusunun en pahalısı 200 TL, 50 ya da 200 liraya yaptırdığınız ekran koruyucu, 3 bin liralık olmasına rağmen kırılan ekranı nasıl tamamen koruyacak.” dedi.

Kaynak