Magazin

Avusturya’da YouTube videoları çeken fenomen Mesut Can Eray’ın sokak röportajında dekolte giyen bir kadına “Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun.” demesi gündem yarattı. Tepkilerin odağında yer alan Eray, konuyla ilgili başlatılan soruşturma sonucu Avusturya’dan sınır dışı edildi.

[ad_1]

Avusturya‘da YouTube videoları çeken Mesut Can Eray‘ın yaptığı sokak röportajında bir kadına giyiminden dolayı hakaret etmesi sosyal medyada gündem oldu.

Viyana’da yaptığı sokak röportajlarıyla bilinen Mesut Can Eray isimli erkek, Viyana’da yoldan çevirdiği bir kadına “Önünü dön, yakına gel bakayım” dedikten sonra, “Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

'Böyle giyinerek abdest kaçırıyorsun' diyen fenomen, Avusturya'dan sınır dışı edildi

Genç kadının Türkçe bilmediği için hakaretleri anlamadığı ve Eray’a gülümseyerek yanıt verdiği görüldü. Çok sayıda kişi Eray’a söylemlerinden dolayı tepki gösterdi.

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda kişi Eray’ın yargılanmasını talep etti. Başlatılan soruşturma sonucunda ise Mesut Can Eray, Avusturya’dan sınır dışı edildi.

Haberler.com / Yavuz SelviMagazin

Mesut Can Eray Avusturya Youtube Magazin Güncel Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu