Türkiye 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlere adım adım yaklaşırken anket şirketleri de yaptırdıkları araştırmaları paylaşmaya devam ediyor. Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, CNN Türk canlı yayınında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yapılan anket sonuçları hakkında konuştu.

Gezici’nin programda Zafer Partisi ve Sinan Oğan’ın anketlerdeki oy oranları ile ilgili verdikleri rakamlar stüdyoda büyük şaşkınlık yarattı. Gezici, yaptıkları ankette Zafer Partisi’nin oy oranının yüzde 5 ila 7 arasında, Sinan Oğan’ın oy oranının da yüzde 9 olduğunu belirtti.

Gezici’nin bu açıklamasının ardından konuklar arasında bulunan Melik Yiğitel, “Ne diyorsunuz ya!” diyerek şaşkınlığını ifade etti. Sunucu Hande Fırat ise “Gerçekten böyle çok parçalı bir seçime gidiyoruz o zaman” ifadelerini kullandı.

Bu tepkilerin ardından sözlerini sürdüren Gezici, “Evet. Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçiminde benim gördüğüm şu an yüzde 9. Bu anket 28 Şubat’ta yapılan bir anket bu arada. Ben seçimin ikinci tura kalacağını ön görüyorum. Ben en kilit partiyi Memleket Partisi ve Zafer Partisi olarak görüyorum.” dedi.

Haberler.com – Politika

Politika Güncel Haberler
Source link