CHP Ekonomi Masası heyeti, Sivas’ta iş dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası Heyeti, Sivas’ta iş dünyasının temsilcileriyle toplantı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, kentteki bir otelde düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, iktidar olmaları halinde Sivas’ın tamamını cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini söyledi.

Türkiye’nin büyüme rakamlarına değinen Öztrak, Türkiye’nin gayrisafi yurt içi hasılası 2011 yılının ikinci çeyreğinde de 827 milyar dolarmış, şimdi de 827 milyar dolar. Bunun etrafında dalgalanıp duruyoruz. ‘Büyüyoruz’ deniyor ya, olan bu. Doğruları yapabiliyor olsaydık, bugün rahat 1,5-2 trilyon dolarlık gayrisafi yurt içi hasılaya ulaşabilirdik. dedi.

Faik Öztrak, Türkiye’de hiçbir dönemde en yüksek kur beklentisi ile en düşük kur beklentisi arasındaki farkın bugünkü kadar açılmadığını savundu.

Enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Enflasyon rakamlarını da değerlendiren Öztrak,Enflasyon dışarıdan geliyor, bizim yönetimimizin sonucunda değil’ diyorlar. Rusya, Ukrayna’yı işgal etti. Türkiye bunların komşusu. Rusya’da enflasyon yüzde 15, Ukrayna’da yüzde 22, Türkiye’de yüzde 80. Ne dışarıdan geliyor, bal gibi içeriden geliyor. diye konuştu.

CHP’li Öztrak, Türkiye’nin sorunlarının ve sıkıntılarının yanında çok önemli üstünlüklerinin de olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye çok büyük pazar”

Konuşmanın ardından program basına kapalı devam etti.

CHP Ekonomi Masası heyeti, Sivas ta iş dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi #1

Kaynak