Hür Dava Partisi’nin (HÜDA PAR), seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması “Hizbullah” eleştirilerini de beraberinde getirdi. HÜDA PAR Hizbullah’la ilişkilerinin olmadığını söylerken, bir yorum da BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi.

Habertürk Tv’de açıklamalarda bulunan Destici, HÜDA PAR ve HDP’nin eşleştirilemeyeceğini belirtti. Destici, şunları söyledi: “Birileri HÜDA PAR ile HDP’yi eşleştirmeye çalışıyor. Bir kere eşleştirilemez. HDP terör örgütü PKK’nın partisi. Bütün söylem, eylemleri, kararları böyle.

En son Kılıçdaroğlu ‘Kürt sorununu TBMM’de çözmek istiyoruz’ dedi. Demek ki böyle söz verdi. CHP bir iki cümle Kürt sorunu diye bir şey paylaşsın. Ben HÜDA PAR’ın parti tüzüğüne karşıyım, söylemlerini doğru bulmuyorum.

Daha sonra Zekeriya Bey’in açıklamaları üniter yapı, bayrak, istiklal marşı, milletin birliği noktasında hiçbir farklı düşünce olmadığını, tamamını desteklediklerini, bunların yanında durduklarını söyledi. Bunu söyleyene siz daha ne söyleyebilirsiniz. Ben HÜDA PAR’ın parti programındaki vaatlerine katılmıyorum onların tam karşısındayım. Ben BBP olarak yeke yek ittifak kurmam. HÜDA PAR eşittir HDP değildir.”

Haberler.com – Politika

Zekeriya Yapıcıoğlu Mustafa Destici Politika Güncel Haberler
Source link