Al-Nassr’da teknik direktör Rudi Garcia görevden alındı. Marca’da yer alan habere göre, Fransız teknik adamın, takımın sportif sorunları ve özellikle soyunma odasıyla olan kötü ilişkisi sebebiyle eleştirilerin odağı olduğu ifade edildi.

Suudi Arabistan temsilcisinden yapılan açıklamada, alınan sonuçlar nedeniyle Garcia’nın sözleşmesinin feshedilmesi kararı alındığı aktarıldı. Fransız teknik adam, Temmuz 2022’den bu yana Al Nassr’da görev alıyordu. Al Nassr, ligde 23 maç sonunda topladığı 53 puanla, 56 puanlı lider Ittihad’ın arkasında 2. sırade yer alıyor.

İspanyol basınından AS, geçtiğimiz günlerde Al Nassr’ın teknik direktörlük görevine Jose Mourinho’yu getirmek istediğini öne sürmüştü. Cristiano Ronaldo ve Mourinho’yu tekrar bir araya getirmek isteyen Arabistan temsilcisinin, Portekizli hocaya 2 yıl için 100 milyon euro önerdiği ifade edilmişti.

Garcia ile tartışan Ronaldo’nun şikayeti üzerine teknik direktörün görevden alındığı iddiası bir anda akılları karıştırmıştı. Al-Nassr’dan resmi açıklama gelince bu iddiaların doğru olup olmadığı yeniden gündeme geldi.

Suudi Arabistan, Ronaldo'yu konuşuyor! Ettiği bir laf Garcia'nın sonu oldu

kulüp sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Teknik direktör Rudi Garcia ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrılmıştır. Yönetim kurulu ve Al-Nassr’daki herkes, son 8 ay boyunca özverili çalışmaları için Rudi ve ekibine teşekkür eder.” ifadelerine yer verdi.

Cristiano Ronaldo Suudi Arabistan Rudi García Al Nassr Spor Haberler
Source link