Spor

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Steven Caulker, Türkiye’deki günlerinde şahit olduğu ilginç olayları anlattı. Pek çok profesyonelin sigara içtiğini söyleyen Caulker, “Pirlo’nun antrenmandan sonra diğer İtalyanlar ile sigara içtiğini gördüm. Kaleciniz ve sağ bekiniz yanınızda sigara içince saygı seviyenizi korumak zor oluyor. Arkadaşlarım devre arasında soyunma odasını sigara dumanı ile kaplıyordu. Sergen Yalçın yüzüme duman üflemişti” dedi.

[ad_1]

2021-22 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olan ancak resmi maç oynamadan kulüpten gönderilen Steven Caulker, Under The Cosh YouTube kanalında Türkiye’deki günleriyle ilgili birbirinden çarpıcı itiraflarda bulundu. Pek çok profesyonelin sigara içtiğini söyleyen İngiliz futbolcu, anlattıklarıyla hayrete düşürdü.

İşte Caulker’in açıklamaları:

“Türkiye’deki son 6 ayımda Andrea Pirlo ile çalıştım. Onunla çalışmak için sabırsızlanıyordum ancak antrenmandan sonra diğer İtalyanlar ile sigara içtiğini gördüm.

Kaleciniz ve sağ bekiniz yanınızda sigara içince saygı seviyesini korumak zor oluyor. Siz her şeyinizi verdiğinizi düşünüyorsunuz ama arkadaşlarınız sigara içiyor. Oyuncuların sigara içmesinin kültürel bir olay olduğunu düşünüyorum. İngiltere’de bize yanlış gelen şey İtalyanlar için sorun değildi. Türkiye de aynı şekilde.

Türkiye’ye ilk geldiğimde takım arkadaşlarım devre arasında soyunma odasını sigara dumanı ile kaplıyordu. Bunu ilk gördümde, ‘Bu da ne böyle?’ dedim.

Kulüpsüz kaldım. Tamirci olan bir menajer arkadaşım vasıtasıyla Türkiye ile kontak kurdum. Sergen Yalçın otelde karşıma oturdu. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları vardı. Yüzüme sigara dumanını üfledi. Antalyaspor’a geldiğimi sanıyordum ama Alanyaspor’a gelmişim.”

Steven Caulker Sergen Yalçın Fenerbahçe Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu