Spor

Fenerbahçe’nin yıldızı Arda Güler, rahatsızlığı nedeniyle Ümit Milli Takım kadrosundan çıkarıldı. TFF’den yapılan açıklamada, Güler’e viral gastroenterit tanısı konulduğu belirtildi. 17 yaşındaki futbolcu, üç gün süre ile istirahat edecek.

[ad_1]

Hafta sonu Beşiktaş ile karşılaşacak Fenerbahçe’ye Arda Güler’den kötü haber geldi. Genç yıldızın viral gastroenterit tanısı nedeniyle Ümit Milli Takım kadrosundan çıkarıldığı belirtildi.

TFF’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Gürcistan ile İstanbul’da oynayacağı özel maçın hazırlıkları kapsamında TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çalışmalarını sürdüren Ümit Milli Takımımızda Arda Güler, 25 Eylül 2022 tarihinde gece başlayan karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları nedeniyle acil koşullarda ilgili hastaneye götürülmüş, burada yapılan tetkikler ve tıbbi değerlendirme sonucunda “viral gastroenterit” tanısıyla tedavisine başlanmıştır.

Önerilen tedavi çerçevesinde üç gün süre ile istirahat ve destekleyici tıbbi uygulamalar planlanarak Ümit Milli Takımımızın Gürcistan ile oynayacağı özel maçın aday kadrosundan çıkarılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Akut gastroenterit, sindirim sisteminin enfeksiyon veya iltihaplanmasıyla tetiklenen kısa süreli bir hastalıktır. Çok yaygın olan karın krampları, ishal veya kusma gibi semptomlar, çoğunlukla hastalığa eşlik eder. Genel olarak viral ya da bakteriyel kaynaklı olabilen gastroenterit hastalığı, parazitler veya kimyasallar nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Haberler.com – Spor

Fenerbahçe Arda Güler Beşiktaş Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu