Spor

Fransa’nın Nantes kulübünden o dönem Premier Lig’de mücadele eden Cardiff City’e transfer olan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’yı taşıyan uçak Cardiff’e gelirken Manş Denizi’nde düşmüştü. 21 Ocak 2019’da gerçekleşen vahim olaya ilişkin ses kayıtları ortaya çıktı. Pilotun bir arkadaşına gönderdiği sesli mesajda “Bana tehlikeli bir uçakla onu alma görevi verdiler, yarın kesin can yeleğimi giyeceğim.” dediği duyulurken Sala ise uçağın kalkışı sırasında, “Çok korkuyorum.” ifadelerini kullanılıyor.

[ad_1]

2019 yılında Fransa ekibi Nantes’tan Cardiff’e transfer olan ve İngiltere’ye gitmek için yola çıkan Emiliano Sala’yı taşıyan uçak, 21 Ocak’ta Manş Denizi’nde düşmüştü. BBC, pilot David Ibbotson ve Sala’nın uçaktaki son ses kayıtlarını ortaya çıkardı.

28 yaşındaki Sala’nın cansız bedeni 18 gün sonra bulunmuş, Ibbotson’a ulaşılamamıştı. Sadece Sala ve Ibbotson’ın bulunduğu 35 yaşındaki Piper Malibu tipi uçağın, Arjantinli golcünün menajeri tarafından ayarlandığı belirtilmişti.

Sala, Nantes Atlantique Havalimanı’nda uçağın kalkışı sırasında arkadaşlarına gönderdiği bir sesli mesajda “Parçalanacakmış gibi görünen bir uçaktayım. Bir-buçuk saat içinde bende haber alamazsanız…. Beni ararlar mı bilmiyorum ama bulamazlar. Dostum çok korkuyorum” diyor.

Pilotun uçuş öncesi dedikleri kan dondurdu! Futbolcu Sala'nın düşen uçaktaki son sözleri ortaya çıktı

59 yaşındaki pilot Ibbotson ise bir arkadaşına gönderdiği sesli mesajda, “Cardiff’ten bir futbolcuyu götürüyorum. Nantes kulübünden yeni alındı. 20 milyon sterlin gibi bir paraya. Bana tehlikeli bir uçakla onu alma görevi verdiler. Normalde can yeleğim koltukların arasındadır ama yarın kesin can yeleğimi giyeceğim.” ifadelerini kullanıyor.

Pilotun uçuş öncesi dedikleri kan dondurdu! Futbolcu Sala'nın düşen uçaktaki son sözleri ortaya çıktı

Ibbotson kayıtta ayrıca bir gün önce Nantes’a giderken uçaktan patlama sesi gibi sesler geldiğini, kabine motordan ince bir buhar tabakasının geldiğini, sol fren pedalının çalışmadığını anlatıyor ve “Bu uçak hangara çekilmeli” diyor. Mahkeme sürecinde Ibbotson’ın gece uçuş eğitimlerini tamamlamadığı ve ticari uçuş lisansının bulunmadığı ortaya çıkmıştı.

BBC

Emiliano Sala Manş Denizi Pilot Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu