Spor

Geçtiğimiz günlerde Romanya polisi tarafından tecavüz ve insan kaçaklığı suçlamalarıyla aranan eski Twitch yayıncısı Andrew Tate ile beraber parti yaptığı görüntüleri yayınlanan Alman espor organizasyonu G2 Esports’un CEO’su Carlos Rodriguez, istifa ettiğini açıkladı.

[ad_1]

İnsan kaçakçılığı ve tecavüz suçlarıyla soruşturması devam eden eski Twitch yayıncısı Andrew Tate ile görüntülerinin yayınlanmasının ardından önce taraftara rest çekti, ardından ise özür mesajı paylaştı. Paylaşımından bir hafta sonra ise istifa ettiği bildirildi.

Carlos Rodriguez’in Twitter hesabından paylaştığı 3 dakikalık videoda G2 Esports’taki CEO görevinin sonuna geldiğini açıkladı. Rodriguez, “G2 Esports’taki zamanım sona erdi. Bu, CEO pozisyonum için istifa edeceğim anlamına geliyor.” sözlerine yer vermesinin ardından son birkaç günde olup biten her şeyin sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.

Beklenen ayrılık geldi! İnsan kaçakçısı ile video paylaşan CEO, takımdan istifasını açıkladı

Geçtiğimiz iki hafta içerisinde Romanya polisi tarafından soruşturması devam eden Andrew Tate ile yayınlanan görüntülerinin ardından taraftara rest çekmişti. Saatler sonra ise takımdan gelen açıklamayla beraber özür dilediğini ve bir süreliğine ücretsiz izine ayrıldığını açıkladı.

Beklenen ayrılık geldi! İnsan kaçakçısı ile video paylaşan CEO, takımdan istifasını açıkladıAndrew Tate

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Carlos Rodriguez’in istifasını etmesinin ardından G2 Esports, Twitter’dan yaptığı duyuru ile istifasını kabul ettiğini duyurdu ve şu sözlere yer verdi:

“Geçen hafta sonu yaşananların ardından hepimiz için zor bir hafta oldu. Bugün Carlos’un G2 Esports CEO’luğundan istifa edeceği duyurusunu aldık ve kabul ettik.

Dünyanın en çeşitli hayran kitlesine hizmet veren küresel bir espor organizasyonu olarak, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımız, çalışanlarımız, ekip üyelerimiz ve ortaklarımız için sorumluluk alıyoruz. Bu bağlamda, kadın düşmanlığının hiçbir biçimini desteklemediğimizin altını çizmek isteriz. Kapsayıcılığı teşvik etmeye ve çeşitlilik içeren bir oyun topluluğunu desteklemeye öncelik vermeye devam ediyoruz.”

Beklenen ayrılık geldi! İnsan kaçakçısı ile video paylaşan CEO, takımdan istifasını açıkladı

İlgili Haberler

Gamegar Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu