Spor

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, Shota Arveladze’nin ayrılığı sonrası teknik direktör arayışlarına dair açıklamalarda bulundu. Pazar gününe kadar yeni hocayı takımın başına getirmek istediklerini belirten Ilıcalı, “Birçok aday ile temas halindeyiz ve kulüp için en uygun ismi belirlemeye çalışıyoruz. Güçlü bir takımımız olduğuna inanıyoruz ve oyunculardan en iyi verimi alabilecek hoca için arayıştayız.” dedi.

[ad_1]

Hull City‘de teknik direktör Shota Arveladze’nin takımdan ayrılması sonrası yeni hocanın kim olacağı merakla bekleniyor. İngiliz ekibinin sahibi Acun Ilıcalı, teknik direktör arayışlarına dair kamuoyunu aydınlattı.

Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada, “Medyada çok fazla isim çıktı. Bunların bazıları bana olan yakınları sebebiyle, bazıları da geçmişte yaptıkları işler dolayısıyla yazıldı. Bu tarz haberlerin çıkması normal ancak Wigan maçından önce yeni bir hoca getirmemiz imkansız. Wigan maçının sonrası bizim için doğru zaman olacaktır, pazar gününden önce yeni hocamızı açıklamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı’nın açıklamaları şöyle:

“Birçok aday ile temas halindeyiz ve kulüp için en uygun ismi belirlemeye çalışıyoruz. Güçlü bir takımımız olduğuna inanıyoruz ve oyunculardan en iyi verimi alabilecek hoca için arayıştayız. Yaz transfer döneminde ofansif futbol oynayabilmemize yardımcı olacak isimleri transfer ettik. Top ayağındayken yeteneklerini gösterebilen oyuncular aldık çünkü pozitif bir futbol izletmek istiyoruz.

Yeni hocamızın oyuncularımızdan en yüksek verimi alabilecek isim olması gerekiyor. Sezona gayet iyi başladığımızı düşünüyorum ancak maalesef takımımızın en iyi oyuncularından biri olan Allahyar sakatlandı ve büyük sıkıntı yaşadık. Çok fazla sakatımız olmasına rağmen zirve yarışına tutunmaya devam ettik. Ancak önce Allahyar ve Tetteh’in uzun süren sakatlıkları, sonra da Ozan ve Seri’nin sakatlıkları yaşandıktan sonra takımda iyi şeyler olmasını nasıl bekleyebilirsiniz ki? Tam kadro olduğumuzda iyi sonuçların geleceğini düşünüyorum.

Tek isteğim oyunculara uygun bir hoca bulmak. Eğer teknik adamın düşüncesi oyuncuların karakterinden farklı olursa takım iyi oynayamaz. Bizim oyuncularımıza ‘geride bekle ve savunma yap’ derseniz bunu yapamazlar.

Normalde kulüp kötü bir durumdayken yeni teknik direktör bulmak zordur ancak biz şu anda oldukça gözde bir kulübüz. Kulübümüzün yönetimine, takımına ve taraftarlarına bakan herkes burada bir umut olduğunu görüyor.Eğer biz bir aileysek, sorunlarımız olduğunda birbirimize destek olmalıyız. Şu anda tam da herkese bizim nasıl bir aile olduğumuzu göstermenin zamanı. Yeni bir takım olarak önümüzde çok fazla zaman var.”

Haberler.com – Spor

Acun Ilıcalı Hull City Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu