İpad lerdeki düşük hafıza problemini nand çipi değişimi ile bellek modülünü arttırarak yüksek kapasiteye ulaştırma artık çok kolay. Tamir Time olarak bu sorunun çözümünü sizler için derledik.

TamirTime

iPad’ler, her geçen gün artan depolama ihtiyaçlarına cevap vermek için yüksek kapasiteli dahili depolama seçenekleri sunuyor olsa da, bu depolama kapasitesi bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durumda, iPad nand değişimi yaparak dahili hafıza arttırma seçeneği ön plana çıkıyor.

iPad nand değişimi işlemi, iPad’in dahili bellek modülü olan nand çipi değiştirilerek yapılır. Bu işlem sonrasında, iPad’inizde daha yüksek bir depolama kapasitesine sahip olabilirsiniz. Ancak, bu işlemi yaptırmadan önce, bazı faktörleri dikkate almak önemlidir.

İlk olarak, iPad nand değişimi işlemi, profesyonel bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. Bu işlem sırasında iPad açılıp iç bileşenlerine erişim sağlanır ve bu nedenle tecrübeli bir teknisyenin elinden geçmesi gerekir. Aksi takdirde, cihazınıza zarar verebilirsiniz.

İkinci olarak, iPad nand değişimi işlemi için Orjinal yedek parçalar kullanılmalıdır. Bu, iPad’inizin performansını olumsuz etkilememesi ve işlem sonrası sorun yaşama ihtimalinin en aza indirilmesi anlamına gelir.

Son olarak, iPad nand değişimi işlemi, iPad’inizdeki verileri siler. Bu nedenle, öncelikle tüm verilerinizin yedeklerinin alınması gerekir. Ayrıca, yeni nand çipinin formatlanması ve işletim sisteminin yüklenmesi gerektiğinden, işlem sonrasında cihazınıza yeniden kurulum yapılacaktır.

iPad nand değişimi işlemi, iPad’inizin depolama kapasitesini arttırmanın güvenli bir yoludur. Sizinde iPad Hafıza Arttırma işlemine ihtiyacınız varsa Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Bu işlemi yaptırmadan önce, Bizimle İletişime geçerek, iPad hafıza Arttırma Süreci hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda iPad Hafıza Arttırma çalışmamızın resimlerini inceleyebilirsiniz. Bu Yöntemle Bütün iPad Modellerinin Hafıza arttırma işlemini yapmaktayız.

iPad mini 4 Hafıza Arttırma işlemi öncesinde genel kontrolleri sağlıyoruz.

Gördüğünüz üzere Bu 16gb Hafızaya Sahip Bir iPad. Şimdi Cihazın İçini açalım,

🙂

iPad ekranları Direkt kasaya yapışkan ile sabitlendiği için Ekranı Sökmek oldukça zordur, ekranınızın kırılması istemiyorsanız, bu işlemi evde deneyemeyiz! 

İçini Açtığımız iPad in anakartını tüm bileşenlerden ayırdıktan sonra NAND Çipi değişmek üzere işlemlere başlıyoruz,

Fabrikasyon ısıl işlem kullanarak yerinden çıkardığımız NAND belleği Ve anakartı güzelce temizliyoruz.

Temizlediğimiz anakartımızın üzerine, yeniden Programlarığımız 128gb veya 256gb NAND Çipini Tekrar ısıl işlemle yerine koyuyoruz.

Cihazımızın yazılım işleminin bitmesini beklerken bizde, Bir Müşterimizi daha sevindirmenin neşesi ile bir kahve molası veriyoruz .

🙂

Parmak izi FaceID gibi iPad’e Özel Kilit açma imkanları dahil Cihazın Bütün Fonksiyonları Test edildikten Sonra Kurulumu Bitirip Ana ekrana ulaşıyoruz.

Ve Ayarlar kısmında Cihazın hafızasını Kontrol ediyoruz.

işte Karşınızda, 16gb olarak Servisime Gelen iPad’in Nasıl 128gb ye yükseltildiğini göstermiş olduk. Müşterimize hayırlı olsun diyelim.

Sizinde Model Farketmeksizin, iPad hafıza arttırma işlemine ihtiyacınız varsa, Bizimle iletişime Geçebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın,
TamirTime Ekibi.