iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile ilgili ortaya çıkan iddialara göre, telefonlar tamamen tuşsuz olarak piyasaya sürülecek.

iPhone 15 Pro, tamamen tuşsuz bir tasarımla gelebilir

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl eylül ayında merakla beklenen iPhone 14 modellerini tanıtmıştı.

Daha iPhone 14’ün tanıtılması üzerinden çok fazla zaman geçmedi, ancak şimdiden gelecek yıl piyasaya sürülecek iPhone 15 modelleriyle ilgili sızıntılar başladı.

iPhone 15 Pro tamamen tuşsuz olabilir

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile ilgili ortaya çıkan iddialara göre, telefonlar tamamen tuşsuz olarak piyasaya sürülecek.

Deneyimli Apple analisti olarak bilinen Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te fiziksel tuş bulunmayacağını öne sürdü.

iphone

Apple, iPhone 7’den sonra tuş gibi görünen cam ve bunun altına yerleştirilen “Taptic Engine” isimli titreşim motorları tercih etmişti. Kullanıcılar, tuş gibi görünen bölüme dokunduğunda titreşimli geri bildirim alıyordu.

Apple analisti, işte bu sistemin iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te yer alacağını söylüyor. Tuş gibi görünen dokunmatik ekran sayesinde telefonlar açılıp kapatılabilecek.

Kuo’ya göre fiziksel tuşları olmayan iPhone tüketicileri memnun ederse, yeni tasarım sonraki iPhone modelleri ile iPad gibi çeşitli ürünlerde de kullanılacak.


Source link