Haber

İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’na “seccade” desteği: Buradan bir istismar çıkarmaya çalışıyorlar

[ad_1]

Kürşad Zorlu, bugün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İYİ Parti İstanbul il binasının kurşunlanması ve Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ayakkabı ile basmasıyla ilgili konuşan Zorlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ayakkabıyla basmasına ilişkin sorulan soruya yanıt veren Zorlu,”Öncelikle Sayın Kılıçdaroğlu’na şu anlamda teşekkür etmek istiyorum. Böyle liderlerin yaptıkları birtakım hatalar veya farkında olmadan ortaya koydukları bu tür olaylar karşısında bir özeleştiri yapabiliyor olması, Millet İttifakı’nın esasında yakın gelecekte ülkemize sunacağı anlayışı göstermesi bakımdan da önemli. Sayın Kılıçdaroğlu üzüntüsünü ortaya koydu, ‘Keşke böyle bir şey olmasaydı’ diyebileceğimiz bir özetle milletimizle bunu paylaştı. Ancak buradan bir istismar aracı çıkarılması gayreti de milletimizin önünde cereyan ediyor. Böyle bir istismara da karşıyız. Elbette kutsallarımız, milletimizi bir arada tutan değerler sistemi bizim için çok önemli” dedi.

Zorlu, seçim güvenliğinin tehlikede olup olmayacağına ilişkin soruyu ise “Biz, barış ve huzur içinde bir siyaset ikliminin bu seçim sürecinde yaşanmasını istiyoruz. Siyaset, sadece çıkar çatışması değil, uzlaşmadır. TBMM’de sayısız önergeler verdik, siyasi iktidara uyarılar yaptık. Depremin olduğu gün ‘Devletin sesini duyma zamanıdır’ diyen bir genel başkana sahibiz. Böyle bir sorumluluğu tüm siyaset kurumunda görmek istiyoruz. Özenle, bu dile ortak olmamak adına bütün siyasi partilerimizi birleşmeye davet ediyorum” diye yanıtladı.

Zorlu parti binasının kurşunlanmasıyla ilgili şunları söyledi: “Maalesef yapılan soruşturmanın bizzat kendisi sorgulanmaya muhtaçtır. Zira söz konusu inşaat ile parti binamız arasında en az 160 metrelik bir mesafe ve iki nokta arasında D-100 kara yolu bulunmaktadır. Bu mesafeden ateşlenen ve isabet eden iki mermiden birinin binamızın alt katındaki camdan girip buradaki koltuğa isabet etmesi teknik olarak mümkün gözükmemektedir. Binamızın yola bakan bu kısmında yer alan 40-50 metre yüksekliğindeki isnat duvarı bu imkansızlığı gözler önüne sermektedir.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Kürşad Zorlu İYİ Parti İstanbul 14 Mayıs Politika Güncel Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu