Kulüpler Birliği’nden ‘Rezerv Lig’ kaldırılsın başvurusu

Kulüpler Birliği, Rezerv Lig’in bu sezon için durdurulması ve gelecek sezonlar için durumun tekrar istişare edilmesi konusunda TFF’ye başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Kulüplerin ısrarlı talebiyle hayata geçirilen Rezerv Lig iptal edilmek üzere.

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, tüm kulüplere yazı göndererek,Rezerv Lig’in iptaline ilişkin görüşlerinizi acilen bildirin. dedi.

TFF’ye başvuruda bulunuldu

Alınan karar sonrası Kulüpler Birliği, Rezerv Lig’in iptal edilmesi için TFF’ye başvuruda bulundu.

Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“Rezerv Lig yoğun bir çalışma sonucu hayata geçmiştir”

Kulüpler Birliği Vakfı olarak, Süper Lig takımlarımızdaki genç oyuncuların rekabetçi bir ortamda zorluk derecesi yüksek maçlar oynayarak, hem tecrübe kazanmaları hem de kendilerini geliştirmeleri amacıyla B Takım uygulaması talebimizi bundan önceki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ile çeşitli kereler paylaşmıştık. Yeni seçilen Türkiye Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi kulüplerimizden gelen bu talebe kayıtsız kalmamış ve uzun bir süredir beklediğimiz Rezerv Lig organizasyonunu yoğun bir çalışma sonucu hayata geçirmiştir.

Kulüpler Birliği nden  Rezerv Lig  kaldırılsın başvurusu #1

“Bu sezon için durdurulmasını talep ediyoruz”

Tüm bu gelişmeler ışığında sezon başında hayata geçirilmesini talep ettiğimiz Rezerv Lig uygulamasının bu sezon için durdurulması ve önümüzdeki sezonlar için durumun daha sonra tekrar istişare edilmesine dair başvurumuz Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmiştir. Anlayışla karşılanacağı dileklerimizle konuyu kamuoyuna arz ederiz.ifadelerine yer verildi.

Kulüpler Birliği nden  Rezerv Lig  kaldırılsın başvurusu #2

Kaynak