Mehmet Muş: Türkiye kadar imalat kapasitesi olan çok fazla ülke yok

Ticaret Bakanı Muş, katıldığı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın “Yüz Yüze 100 Gün” projesi kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin imalat kapasitesine değildi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın “Yüz Yüze 100 Gün” projesi kapsamında, Pendik Velibaba Sanayi Sitesi’nde düzenlenen kahvaltı programında esnaf ve sanayicilerle bir araya geldi.

Burada konuşan Muş, İstanbul gibi mega kentlerde sanayi arsası üretme sorunuyla karşılaşıldığını belirterek, “İstanbul’un yüzölçümü 5300 kilometrekare. Bunun yarısı orman. Geri kalan 2650 kilometrekare alan içerisinde İstanbul’un 15-16 milyon nüfusu var. 70’e yakın üniversitesi, hastaneleri, kamu binaları çevre yolları, parkları, sanayi alanları bütün hepsi bu alan içerisinde, bir de tarım arazileri var. Bu alan içerisinde sanayi alanı üretmekte ister istemez zorluklar yaşanabiliyor. Bu insanların yaşayabileceği konutu üretmek de ayrıca bir ciddi yük. Bunları düşünerek elimizdeki imkanları seferber edeceğiz.” diye konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR

Kaynak