Magazin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi askeri seferberlik kararı ülkeyi karıştırdı. Rusya’dan kaçanların sayıları binleri bulurken, “Walkie” adıyla tanınan rap sanatçısı Ivan Vitalievich Petunin, Putin’in seferberlik kararına tepki gösterdiği bir video yayınlayarak intihar etti. Petunin videoda “Herhangi bir ideal veya kişi uğruna kimseyi öldürmek istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

[ad_1]

Kısmi seferberliğin ilan edildiği Rusya’da rap sanatçısı Ivan Vitalievich Petunin, savaşmak üzere askere alınmamak için intihar etti. ‘Walkie’ adıyla tanınan rapçi, “Kimseyi öldürmek istemiyorum” dedi. Petunin’in Rusya’nın güneyindeki Krasnodar kentinde intihar ettiği düşünülüyor.

VİDEO KISA SÜREDE VİRAL OLDU

27 yaşındaki Walkie’nin son olarak Telegram kanalından bir video yayınladığı ve ‘herhangi bir ideal veya kişi uğruna kimseyi öldürmek istemediğini’ söylediği görüntüler kısa sürede viral oldu. ‘Walkie’nin cesedi, Congressnaya Caddesi’ndeki yüksek bir binanın yakınında bulundu.

Putin'in seferberlik kararına tepki gösteren Rus rapçi intihar etti: Hiç kimseyi öldürmek istemiyorumRap sanatçısı Ivan Vitalievich Petunin.

“BU VİDEOYU İZLİYORSANIZ ARTIK HAYATTA DEĞİLİM”

Daha önce Rus ordusunda görev yapan Walkie, yayınladığı videoda şunları söyledi: “Bu videoyu izliyorsanız, artık hayatta değilim. Cinayetin günahını ruhuma alamam ve almak da istemiyorum. Herhangi bir ideal için öldürmeye hazır değilim.”

Vladimir Putin Seferberlik Rusya Magazin Dünya Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu