Sivas’ta esnaf ziyareti yapan CHP’li vekiller ile vatandaş arasında tartışma

Sivas’ta esnaf ziyareti yapan CHP’li Faik Öztrak ve Ulaş Karasu, bir vatandaşın “Atatürk’ün partisini ne hale getirdiniz” tepkisiyle karşılaştı.

Ekonomi Masası için Sivas’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, İzmir Milletvekili Bedri Serter, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ekonomi masası toplantısının ardından esnafı gezdi.

“Atatürk’ün partisini ne hale getirdiniz!”

Afyon Sokak ve Atatürk Caddesi üzerinde esnaf ziyareti yapan CHP heyeti bir vatandaştan tepki aldı.

Vatandaşın, “Şimdi CHP’den gelecek kişi bu durumu düzeltebilecek mi? Havadan inme bir şey mi var?” diyerek Faik Öztrak’a soru yöneltti.

Vatandaşın daha sonra “Eski bir CHP yok. Atatürk’ün partisini ne hale getirdiniz ?” demesi üzerine Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisidir” şeklinde cevap verdi. Bu konuşmanın ardından söze CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu dahil oldu.

Karasu memlekette her şeyin CHP döneminde olduğunu söyledi.

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #1

“Bir zamanın sağcı, solcu, alevi, sünni ayrışımını yapmayın”

Vatandaş ise, “Memleketimizin adamısın seni tanıyorum. Ama geçmişteki ortama ülkeyi geri götürmeyin. Bir zamanın sağcı, solcu, Alevi, Sünni ayrışımını yapmayın” diye konuştu.

“Tayyip’in tırnağı olamazsın, Demirtaş’ı CHP otobüsünde konuşturdunuz, Madımadık’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz”

Karasu’nun “Kim ayrıştırıyor bu milleti şu an? Tayyip’ten başka ayrıştıran var mı? 35 insanı niye yaktınız?” sorusu üzerine vatandaş, “Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel. Demirtaş’ı burada CHP otobüsünün üzerinde konuşturdunuz. Madımak’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz” cevabıyla tansiyon yükseldi.

Diğer milletvekilleri ile vatandaşların araya girmesiyle tartışma son buldu. Esnaf ziyaretlerinin ardından heyet kentten ayrıldı.

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #2

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #3

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #4

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #5

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #6

Sivas ta esnaf ziyareti yapan CHP li vekiller ile vatandaş arasında tartışma #7

Kaynak