14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yaklaştıkça kulisler de hareketlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kazanması halinde ekonominin başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘i geçireceği iddia edildi. Tüm bu gelişmelerin ardından Mehmet Şimşek AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Şimşek, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin genel merkezi önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çelik, şunları söyledi: “Mehmet Bey’in gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi değerli bir arkadaşımız. Sık görüştüğümüz değerli bir kardeşimiz. Normal bir gündem. Aday olacak mı diye merak ediyorsunuz. Siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasında da yürüttüğü işler var. Mehmet Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyan ettiği her konuda hazır olduğu, her türlü katkıyı vereceğini bir kere daha ifade etti.

Bugünkü görüşme aynı zamanda ‘Ben cumhurbaşkanımızın politikaları konusunda destek verme ve hazırım’ dediği bir çerçevede oldu. Görüşme yapıldı, kendisi aktif siyaseti arzu etseydi partimizin tüm mekanizmaları açıktır. Bakanlık teklif edildi gibi somutlaştırılan bir konu yok.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan Aralık ayında Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni’ne katılmış, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de törende hazır bulunmuştu. İki ismin bir arada görüntülenmesi, “Şimşek ekonominin başına mı geçecek?” yorumlarına neden olmuştu.

Mehmet Şimşek Güncel Haberler Son Dakika
Source link