Göztepe ile Eyüpspor, 1. Lig’in 33. haftasında karşı karşıya geldi. Eyüpspor‘un yeni teknik direktörü Arda Turan, hocalık kariyerinde çıktığı ilk maçta sahadan 1-0’lık mağlubiyetle ayrıldı. Maç boyunca topa hakim olan Eyüpspor‘un bir istatiği ise dikkat çekti.

Arda Turan‘ın çalıştırdığı Eyüpspor, 90 dakikalık mücadeleyi isabetli şut atamadan tamamladı. Maçta topun hakimi olan Eyüpspor, 582 pas yaptı.

35 yaşındaki teknik direktör Arda Turan, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Arda Turan’ın açıklamasının ilk bölümünde, “Doğrulanmış

Teknik direktörlük hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımımı parçası olmaktan mutluluk duyduğum Eyüpspor ailesi ile birlikte atmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Dün maalesef istediğimiz neticeyi alamasak da ortaya koyduğumuz performans, oyun ve takımımızın birlikteliği beni gelecek için çok umutlandırdı. Başta Başkan Murat Özkaya olmak üzere Asbaşkan Fatih Kulaksız’a ve tüm yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ederim. İnşallah ülkemize örnek olacak çok güzel bir hayali inşa edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

İlk maçında mağlubiyet alan teknik direktör Arda Turan'dan dikkat çeken paylaşım

Turan açıklamasını şu notla tamamladı: Bildiğiniz üzere, ilk maçımızdan 48 saat önce göreve geldik. Aldığım sayısız tebrik mesajı için herkese çok teşekkürler, tebriklerine dönemediğim arkadaşlarım, dostlarım oldu; desteğiniz benim için çok kıymetli. Vakit, çalışma vakti. Heyecanımızı, motivasyonumuzu ve tüm konsantrasyonumuzu tamamen işimize vereceğimizi söylemek isterim. Herkese selamlar, sevgiler.

Arda Turan Eyüpspor Spor Haberler
Source link