Spor

Süper Lig’de transfer döneminin sona ermesinin ardından en değerli kadrolar belli oldu. Buna göre en pahalı takım 179.58 milyon euroluk değeriyle Fenerbahçe olurken, sarı-lacivertlileri 153 milyon euro ile Galatasaray takip etti. Trabzonspor’un kadro değeri 152 milyon, Beşiktaş’ın ise 123 milyon euro olarak belirlendi. Süper Lig’de bu sezon ilk kez 4 büyük takım da 100 milyon euro barajını aşan kadrolar kurdu.

[ad_1]

2022-2023 sezonu yaz transfer dönemi sona ererken Süper Lig devleri yaptıkları transferlerle adından söz ettirdi. Yıldız futbolcuları kadrosuna katan 4 büyüklerin kadro değerleri de netleşti.

FENERBAHÇE ZİRVEDE

Transfermarkt’ın verilerine göre, Süper Lig’in en pahalı takımı 179.58 milyon euroluk değeriyle Fenerbahçe oldu. Sarı-lacivertlileri, 153 milyon euro ile Galatasaray takip ederken listede Trabzonspor 152 milyon euroluk kadro değeriyle 3. sırada yer aldı. Beşiktaş ise 4 büyükler arasında 123 milyon euro ile son sırada kendisine yer buldu.

İLK KEZ 100 MİLYON EURO BARAJI AŞILDI

2021-2022 transfer döneminin sonuna bakıldığında ise 4 büyüklerin kadro değeri; Beşiktaş 127, Fenerbahçe 114, Galatasaray 102, Trabzonspor 96 milyon euro şeklinde sıralanıyordu. Süper Lig tarihinde ilk kez bu sezon 4 büyük takımın da kadro değeri 100 milyon euro barajını aştı.

Süper Lig’de 4 büyüklerin en değerli 3 futbolcusu şöyle sıralandı:

Tarihte benzeri görülmemiş bir ilk yaşandı! İşte Süper Lig'in en değerli kulübüFenerbahçe

Tarihte benzeri görülmemiş bir ilk yaşandı! İşte Süper Lig'in en değerli kulübüGalatasaray

Tarihte benzeri görülmemiş bir ilk yaşandı! İşte Süper Lig'in en değerli kulübüTrabzonspor

Tarihte benzeri görülmemiş bir ilk yaşandı! İşte Süper Lig'in en değerli kulübüBeşiktaş

Haberler.com / Ali GülhanSpor

Trabzonspor Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu