Spor

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Faroe Adaları karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetin ardından katıldığı canlı yayındaki tavırlarıyla büyük tepki çekti. Konuşurken masaya vuran ve hiddetli ifadeler kullanan Altıntop’un A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızarak “Ben sorumluyum ya, biz hocayla devam ediyoruz” çıkışı da büyük tartışma yarattı.

[ad_1]

UEFA Uluslar Ligi C Ligi 1. Grup maçında Faroe Adaları’na 2-1 yenilen A Milli Futbol Takımı, herkesi şaşkına çeviren bir sonuca imza attı. Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, sinirlerine hakim olamadı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızan Altıntop, “Ben sorumluyum ya. Biz hocayla devam ediyoruz.” ifadelerini kullanırken, takımdaki genç oyunculara sahip çıkılması ve destek olunması gerektiğinin altını çizdi. Canlı yayında konuşurken masaya vurarak ve hiddetli şekilde konuşan Altıntop’un bu üslubu, birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Hamit Altıntop’un maç sonu açıklamaları:

“İstişaremizden sonra diyorum ki, ya biz yola devam ediyoruz. Biz kararlıyız. Burada hiçbir soru işareti var mı? Ben diyorum ki, burada bir iddia. Benim yorumum bu iddiayı kapatır ya. Bunun 15 yerde gündem olması başka ne olabilir arkadaşlar? Ben sorumluyum ya. Biz hocayla devam ediyoruz.”

“Ya arkadaşlar yine diyorum. Gerçek bu. Başkan ve sorumlu kişi yönetimdir federasyonda. Biz buradayız ve hocayla devam ediyoruz. Siz bana derseniz, bu yeterli değil, bunu kabul etmiyoruz. Tamam düşünürüz, tartışırız, anlatırız. Biri yayında diyor ki, kulağıma bir haber geldi, yarın bir gün göreceksiniz, hocamız haber bekliyor. Aslında oradan değil de buradan haber bekliyor. Bunun kime ne faydası var?”

“Çocukların desteğe ihtiyacı olduğunu görmüyor muyuz ya? Ne kadar psikolojik iniş, çıkışlardan geçtiğini görmüyor muyuz? Eren Elmalı’nın gelişim içinde olduğunu, İsmail’in profesyonelliğin kavramını anlaması için geçişte olduğunu görmüyor muyuz? Yunus Akgün, evet değerli, çok kıymetli ama Avrupa seviyesinde olmadığını görmüyor muyuz? Kerem çok iyi bir sezondan sonra devamını getirmek için daha çok çalışmak istediğini görmüyor muyuz? Bunları görmüyor muyuz ya?”

“Merih’le, Çağlar olmadığında orada zorlandığımızı görmüyor muyuz? Rıdvan’ın kültür, lig, dil değişimine girdiğini görmüyor muyuz? Onların bize ihtiyaçları var. Ağzımızın içine bakıyorlar, diyorlar ki umarım bize doğru yolu gösterir, bana yardımcı olur diyor. Biz bunların gayreti içindeyiz. Yoksa tabii ki kupalara katılmak istiyoruz. İyi oynamak istiyoruz. Ama daha çok derdim, Van’daki 10 yaşındaki çocuk da bu sisteme inanmalı. Ben yetenekliysem, bu azmimle başarılı olabilirim. Doğru yerlere gelebilirim demeli.”

Öte yandan Hamit Altıntop’un maç sonu açıklamalarına sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi. İşte o tepkilerden bazıları:

Canlı yayında masaları yumruklayan Hamit Altıntop'un 'Ben sorumluyum ya' çıkışı büyük tepki çekti

Hamit Altıntop Faroe Adaları Milli Takım Türkiye Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu