Spor

Transfer döneminin sona ermesiyle Süper Lig’de en değerli yerli futbolcular listesinde de değişiklik yaşandı. 18 milyon euro değeriyle zirvede bulunan Uğurcan Çakır, 3 milyon euroluk kayıp yaşadı ve yerini takım arkadaşı Yusuf Yazıcı’ya kaptırdı. Trabzonspor’un Lille’den kiralık olarak kadrosuna kattığı milli futbolcunun piyasa değeri 17 milyon euro.

[ad_1]

3 yıl sonra Trabzonspor’a geri dönen Yusuf Yazıcı, piyasa değeri ile Süper Lig’e damga vurdu. Milli futbolcu, takım arkadaşı Uğurcan Çakır’ı yerinden ederken Fenerbahçe’nin başarılı eldiveni Altay Bayındır’ın önünde zirvede yer aldı.

YUSUF YAZICI ZİRVEYE OTURDU

Transfermarkt verilerine göre Süper Lig’in en değerli yerli futbolcusu 17 milyon euroluk değeriyle Yusuf Yazıcı oldu. Bordo-mavililerin kiralık olarak kadrosuna kattığı milli futbolcu, 3 milyon euroluk değer kaybı yaşayarak 15 milyon euroya gerileyen Uğurcan Çakır’ın zirvedeki yerini kaptı.

Uğurcan Çakır'ın tahtını kaptılar! İşte Süper Lig'in en değerli Türk futbolcusu

2. SIRA ALTAY BAYINDIR’IN

Listede Yusuf Yazıcı’nın ardından ise Fenerbahçe’nin milli kalecisi Altay Bayındır, 2. sıraya yerleşti. Başarılı eldiven 1 milyon euro değer kaybıyla 15 milyon euro’ya gerilerken Uğurcan Çakır’ın bir basamak üzerine yer aldı.

Uğurcan Çakır'ın tahtını kaptılar! İşte Süper Lig'in en değerli Türk futbolcusu

Haberler.com – Spor

Altay Bayındır Yusuf Yazıcı Trabzonspor Spor Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu