Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella, kendi ülkesinin basınına depremi ve sonrasında yaşananları aktardı. Hatay’da dün akşam saatlerinde meydana gelen iki depremle ilgili konuşan Vincenzo Montella “Burada insanlar sokaklarda, zaten yaşanan büyük korkuya bir yenisi daha eklendi” dedi.

İtalyan teknik adam ayrıca “Adana’da yaşıyorum. Kendimi buradaki insanlara duygusal ve fiziksel olarak yakın hissediyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan İtalyan basını, Vincenzo Montella’nın depremzedeler için yaptığı yardımlardan bahsetti. Monetella ise İtalyan halkından Türkiye’deki depremzedelere yardım çağrısında bulundu.

Montella “İnsanların yardım edeceğine eminim. Bu yardımın ana amacı evsiz kalanlar için prefabrik ev yapmak olacak. Belediye bu konuyla ilgili bir yer belirledi ve oraya bu evlerden yapılacak” açıklamasını yaptı.

Depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak isteyen Montella, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda da yardım çağırısında bulundu. Deneyimli çalıştırıcı yaptığı paylaşımda, “Bugünden itibaren, geçen 6 Şubat’ta meydana gelen trajik depremden etkilenen Türk halkına somut destek için ‘VINCENZO MONTELLA ACİL’ İnsani Yardım Derneği aracılığıyla bağışta bulunmak mümkün. Birlikte gerçekten yardımcı olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Vincenzo Montella'dan depremzedelere yardım çağrısı: İnsanlar sokaklarda yardım edin

Vincenzo Montella'dan depremzedelere yardım çağrısı: İnsanlar sokaklarda yardım edin

Adana Demirspor Deprem Adana Hatay Spor Haberler
Source link