Magazin

Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen ünlü oyuncu Erdem Baş, Kanada’da bir arkadaşı ve ev sahibi arasında geçen diyaloğu paylaştı. Baş’ın anlattıkları okuyanların hayli ilgisini çekti.

[ad_1]

Türkiye‘de En Son Babalar Duyar dizisinde gösterdiği performans ve “Dombili Baykuş Hasan” karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Erdem Baş, geçtiğimiz aylarda temelli olarak ABD’de yaşamaya başladı. Sosyal medya hesabından sık sık paylaşımda bulunan Türk oyuncu Erdem Baş, bu kez Kanada’dan bir video paylaştı. Amerika ile Kanadalıları kıyaslayan Baş, verdiği ev sahibi- Kiracı örneği ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Kanada’da ev kiralarına yapılan zammın bile kiracıya danışıldığını dile getiren Baş, şunları söyledi: “Kanadalılarla Amerikalılar arasındaki fark nedir diye konuştum. Genel Hollywood filmlerinden Kanadalılarla fazla dalga geçiyorlar. Kanadalıların saf ve iyi niyetli olduğunu söylüyorlar.

Mesela bir arkadaş örnek verdi. Ev sahibi kontratı yenileyip zam yapacakmış. Önüne iki seçenek sunmuş: 2 bin 400 mü yoksa 2 bin 650 mi olsun diye kiracıya sormuş. Bizim arkadaş 2 bin 400 olsun deyince, ev sahibi doğru seçim demiş. 2 bin 400’e anlaşmışlar. Yani zammı bile kiracısına sormuş.

Hatta bir başkası daha anlattı. Evden çıkan kiracıya ev sahibi 1000 dolarlık çek kesip, vermiş. ‘Evime çok iyi baktın, sana teşekkür ederim’ deyip, çeki vermiş. Bu nedenle Kanadalıların iyi niyetli ve saf olduğunu söylüyorlar. İnsancıllar yani, hükümet de tabii bunda etkili.”

Haberler.com – Magazin

Amerika Birleşik Devletleri Türkiye kiracı Kanada Zam Magazin Haberler[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu