Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Dilara Şen’in, 23 Kasım’da Düzce’de meydana gelen ve Bolu’da da etkisini hissettiren depremden korktuğu için gittiği memleketi Hatay’a gittiği, son yaşanan depremde de enkaz altında kalarak yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

“NASIL ANLATAYIM BİLMİYORUM”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, genç yaşta depremde yaşamını yitiren Dilara Şen’in hikayesini anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Rektör Alişarlı, “2 bin 600’e yakın öğrencinin 2 bin 500’üne bizzat ulaşıldı. Benim de irtibat kurduğum öğrenciler oldu. Dilara Şen’den haber alabilmek için ablasıyla irtibata geçtim. Nasıl anlatayım bilmiyorum burada yaşadığımız deprem neticesinde bir öğrencimiz ayrılmıştı.” dedi.

Üniversite öğrencisinin yürek burkan hikayesi... Depremden korktuğu için memleketine gitti enkaz altında can verdi

“KADER BÖYLE BİR ŞEY”

Alişarlı, “Öğrencimizin kendisi ve ailesi vefat etmişti sadece ablası kurtulmuştu. Bize şöyle demişti ‘Kardeşim oradan depremden kaçmıştı’. O akşam deprem oldu diye buradan ayrılan birçok öğrencimiz vardı Maalesef buradaki depremden kaçtı ama oradaki depremden kurtulamadı. Hayat, kader böyle bir şey. İnsanın yazgısında varsa kaçmak, kurtulmak zor oluyor. Allah böyle bir afet yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hatay Bolu Yerel Güncel Haberler
Source link